Intensywna wiosna w A2P2
18 kwietnia 2018
 

Przełom zimy i wiosny okazał się wyjątkowo intensywnym okresem w naszej pracowni. Zakończyliśmy kilka projektów i rozpoczęliśmy pracę nad nowymi zleceniami. Najbardziej cieszymy się ze zwycięstwa w międzynarodowym konkursie na masterplan dla terenów Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, w którym wystartowaliśmy wspólnie z Henning Larsen oraz BBGK. Prace nad uszczegółowieniem konkursowego projektu już się rozpoczęły i cieszymy się, że będziemy mieć realny wpływ na rozwój tego obszaru – jednego z naszych ulubionych miejsc w Gdańsku. 

Więcej informacji o stoczniowym projekcie TUTAJ.

 

W międzyczasie wraz z firmą beginning |cca przeprowadziliśmy pilotażowy proces konsultacyjny dla dwóch obszarów położonych na Pradze Północ w Warszawie w ramach programu „Osiedla Warszawy”. Port Żerański i obszary dawnej FSO Żerań to łącznie 180ha, o których przyszłości przy jednym stole dyskutowali właściciele działek, mieszkańcy i aktywiści oraz urzędnicy. O warsztacie, który w Polsce odbył się po raz pierwszy, więcej informacji  TUTAJ.

 

Jeszcze w lutym oddaliśmy dokumentację budowlaną i wykonawczą przebudowy ulicy Abrahama w Gdyni. Na odcinku pomiędzy ul. 10 Lutego a ul. Batorego zostanie utworzona strefa przyjazna pieszym. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę i realizację. Zajęliśmy się także inną ulicą w Śródmieściu – Starowiejską, jednak w tym przypadku zamiast szczegółowego projektu będziemy koncentrować się na pierwszym etapie planowania jej przyszłości. W kwietniu i maju przeprowadzimy trzy spotkania warsztatowe z mieszkańcami, podczas których wspólnie wypracujemy wizje możliwych przekształceń tej ulicy. Pierwsze dyskusje już za nami, a kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 kwietnia.