2014-2016
Łukasz Pancewicz uczestniczył jako tutor i koordynator w szeregu warsztatów i wydarzeń organizowanych przez ISOCARP (The International Society of City and Regional Planners), w tym Szkoły Młodych Planistów (Young Planning Profesionals – YPP). Celem warsztatów YPP jest budowanie współpracy planistów poniżej 35 lat, pochodzących z różnych krajów i o różnych doświadczeniach zawodowych. Warsztat wymaga od uczestników współpracy w celu rozwiązania postawionych zadań.
YPP Moscow – 2014
Celem warsztatu w Moskwie było zaproponowanie strategii dla przekształceń dla terenów VDNKh (Wystawy Osiągnięć Gospodarki Narodowej), dawnego obszaru wystawienniczego osiągnięć gospodarczych ZSRR, który został przejęty przez władze Moskwy. Zaproponowano trzy strategie rozwojowe. Rezultaty były prezentowane w trakcie Forum Urbanistycznego Moskwy. Warsztat współprowadzili Aleks Antonow i Marjo van Ljerop.
YPP Durban – 2016
Jubileuszowy, dwudziesty piąty warsztat w Durbanie był wyjątkowym wydarzeniem pod względem skali. Ponad siedemdziesięciu międzynarodowych uczestników i siedmiu lokalnych koordynatorów pracowało nad szeregiem tematów związanych ze współczesną urbanistyką RPA: nowymi modelami polityki mieszkaniowej, planowaniem lokalnym, afrykańskim modelem Smart City i planowaniem dla osiedli nieformalnych. Warsztat był koordynowany razem z Madiną Junussową i Hangwelani Hope Magidimisha.
MSRL 2.0 – 2016
Mentor & Student Resarch Lab jest projektem zainicjowanym przez Sławomira Ledwonia i Hannę Obracht-Prondzyńską, w którym międzynarodowi profesjonaliści (mentorzy) współpracują z grupami studentów, prowadząc projekty badawcze. Łukasz Pancewicz był zaangażowany w przygotowanie drugiej edycji projektu, koncentrującym się na rozwiązaniach dla miast nadbałtyckich.